Özel havayolu Air India Express'in hem uluslararası hem de yurt içi yaklaşık 70 uçuşu, üst düzey kabin ekibi üyelerinin son dakikada hasta olduklarını bildirmelerinin ardından iptal edildi.

Şirketten yapılan açıklamada, "Kabin ekibimizin bir bölümü, dün geceden itibaren son dakikada hasta olduğunu bildirdi ve bu durum uçuş gecikmelerine ve iptallerine neden oldu. Bu olayların ardındaki nedenleri anlamak için mürettebatla iletişim halindeyken, ekiplerimiz bu sorunu en aza indirmek için aktif olarak ele alıyoruz."

Şirket, müşterilerine talebe göre yolculara para iadesi yapılacağını veya biletlerinin başka bir tarihe erteleneceğini söyledi.

Meksika'da işgal çetesinin büyükelçiliği ateşe verildi Meksika'da işgal çetesinin büyükelçiliği ateşe verildi

Bu arada, sosyal medya da paylaşılan görüntülerde uçuşları iptal olan müşterilerin de havaalanında yetkililerle zaman zaman tartışmalara girdiği, gergin anların yaşandığı görüldü.

Özel havayolu Air India Express, Air India'nın bir yan kuruluşudur ve Tata grubunun bir parçasıdır. Boeing 737'ler ve Airbus A320'lerden oluşan 70'in üzerinde uçaktan oluşan filosuyla 31 yurt içi ve 14 uluslararası havaalanında haftalık 2.500'den fazla uçuş gerçekleştirmektedir. 

Kaynak: İLKHA