HÜDA PAR'ın kongresinde resmini astığı Ali Şükrü Bey kimdir? HÜDA PAR'ın kongresinde resmini astığı Ali Şükrü Bey kimdir?

Ankara'nın Keçiören İlçesinde bulunan Kuzey Ankara Kongre ve Kültür Merkezi'nde bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek. 5. Olağan Büyük Kongre öncesinde hazırlıklarını tamamlayan HÜDA PAR, bu kapsamda çok sayıda parti, STK, yurtiçi ve yurtdışında bulunan parti ve cemaat yetkililerine davetiye gönderdi.

Hazırlıkların tamamlandığı kongre salonu; yeşil, sarı ve beyaz renklerden oluşan parti bayraklarıyla süslendi.

Salonda Kürtçe Türkçe "Önce İnsan Öncelik Adalet", "Pêşî Însan Pêşanî Edalet", "Adil Sistem Hakça Paylaşım", "Sîstema Adıl Parvekırına Bı Heqî", "İstikamet Üzerine Emin Adımlarla", Güçlü Aile, Ahlaklı Nesil, Temiz Toplum" ve "Da'wame Edalet, Bıratîye, Aşîtîye" yazılı afişler asılırken, ayrıca 6-8 Ekim şehitleri de unutulmadı. 6-8 Ekim 2014 yılında çıkan olaylarda HDP/PKK’liler tarafından katledilen şehid Yasin Börü ve arkadaşlarının fotoğraflarının da kongre salonunda asıldığı görüldü.

Kongre salonuna ayrıca Şehid Şeyh Saidî Palevî, Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi,Mehmet Akif Ersoy ve Şehid Ali Şükrü Bey posterleri de asıldı.

Yapılan hazırlıklarla ilgili açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, kongre için yaklaşık bir ay boyunca hazırlık yaptıklarını belirtti.

Kongreye tüm halkı davet ettiklerini ifade eden Şahin, "2012 yılı itibariyle başlamış olduğumuz ve yola çıktığımız bu süreçte inşallah 5. Olağan Büyük Kongremizi yapacağız. Öncelikle 5. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, memleketimize ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle Yarın gerçekleştireceğimiz 5. Olağan Büyük Kongremize halkımızı da davet ediyoruz." dedi.

Kongrelerinde temel tema olarak "Adil Sistem Hakça Paylaşım" temasını belirlediklerini aktaran Şahin, "Hakikaten Türkiye'nin en büyük sorunu adalet sorunudur. Sistemin adil olmaması sorunudur. En önemlisi de ülkenin kaynaklarının adil bir şekilde hakça paylaşılmaması sorunudur. Ondan dolayı biz bu sorunu önemsiyoruz. Buna dair güçlü çözüm önerilerini ortaya koyuyoruz. Budan dolayı kongremizin temel temasını bunu belirledik.  Bu vesileyle özellikle günlerdir kongrenin hazırlıklarını yapan arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. Kongremizin milletimize, memleketimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. " diye konuştu. 

Kaynak: İLKHA