Malatya'nın seçimlere hazır! Malatya'nın seçimlere hazır!

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, 16 günlük yarıyıl tatilinin ardından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemine bugün başladı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bugün başlayan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Yapıcıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:"Eğitimin temel amacı kendisini bilen, Rabbini tanıyan, adalet ve doğruluk gibi insanî erdemlerle kuşanmış bireyler ve bu bireylerden müteşekkil erdemli bir toplum yetiştirmek olmalıdır.Bu konuda başta Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bir bütün olarak siyaset kurumuna, üniversitelerimize, STK'larımıza, özetle hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir.Eğitim sistemi, kimlik erozyonuna yol açan Batıcı anlayıştan ve zihinleri uyuşturup modern köleliğe razı hale getiren öğelerden tamamıyla arındırılmalıdır.Yarın ders başı yapacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Rabbim çocuklarımızı, gençlerimizi yanlış eğitimin zararlarından muhafaza buyursun."

Kaynak: İLKHA