Sadece erkeklere yönelik olan program, 8 Haziran Cumartesi günü saat 20.00'de merkez Yenişehir ilçesi Diyarbakır Öğretmen Evi'nde "Çağrısına Koşanlar" projesi etkinliği düzenlenecek.

Söz konusu düzenlenecek olan program hakkında açıklamalarda bulunan İdeal Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Medeni Taş, tüm Diyarbakırlıları programa davet etti.

Umut Kervanı Mardin Başkanı Önen'den hayırseverlere kurban bağışı çağrısı Umut Kervanı Mardin Başkanı Önen'den hayırseverlere kurban bağışı çağrısı

İdeal Eğitim Vakfı olarak her yıl bir öncü şahsiyeti genç nesillere aktarmaya çalışacaklarını altını çizen Taş, "'Çağrısına Koşanlar' projesi, İslam davasının öncü şahsiyetlerini genç nesillerimize ve kuşaklarımıza tanıtma projesidir. Biz bu tanımlamayı Al-i İmran Suresi 72'nci ayet-i kerimenin mealinde geçen 'Allah'ın ve Resul'ünün çağrısına koşanlar' ifadesinden mülhem aldık. İdeal Eğitim Vakfı olarak her yıl bir öncü şahsiyeti genç nesillerimize aktarmaya çalışacağız inşallah. Bu yıl İdeal Eğitim Vakfı olarak 'Adın Selahaddin' kitabını yazdık. Bu kitabımızdan Diyarbakır'da bin öğrencimiz okudular. Kendi aralarında oluşturmuş oldukları gruplarla yarıştılar ve inşallah kısmet olursa cumartesi günü Diyarbakır il final yarışması yapılacaktır. Aynı zamanda 'Babalar da Ağlar: Gazze' isimli tiyatromuzda olacaktır. Diyarbakır, pilot uygulamaydı ve inşallah diğer bütün şehirlerimizde İdeal Eğitim Vakfı olarak bu çalışmaya start vereceğiz. Özellikle bütün kardeşlerimizi yarın saat 20.00'de Diyarbakır Öğretmen Evi'nde yapacağımız programa davet ediyoruz." dedi.  

Kaynak: İLKHA