Isparta'nın deneyimli inşaat ustası Süleyman Erdeğer, 20 yıldır mesleğiyle ilgilenirken, 8 yıl önce hobisi olarak doğa fotoğrafçılığına başlamış. Erdeğer, Isparta'da yaşayan 169 kelebek türünden 158 tanesini çekerek, "İnşaatçıyım dediğimde insanlar şaşırıyorlar" dedi.

Yılkı Atları, Yaylalarda Sürü Halinde Geziyor! Yılkı Atları, Yaylalarda Sürü Halinde Geziyor!

45 yaşındaki Erdeğer, 2017 yılında doğa fotoğrafçılığına olan ilgisini keşfetti. Çocukluğundan beri fotoğraf çekmeyi seven Erdeğer, özellikle kelebekleri fotoğraflamaya karar verdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Erdeğer, inşaat sektöründe boya ve montalama ustası olarak çalışıyor. Boş zamanlarını doğada geçirerek kelebek fotoğrafçılığına adayan Erdeğer, "20 yıldır inşaatla uğraşıyorum. Boş zamanlarımda kelebek fotoğrafı çekiyorum"ifade etti.

Erdeğer, çocukluğundan beri fotoğraf çektiğini ve kelebekleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra bu alana yönlendiğini belirtiyor. Mevsimlere göre kelebeklerin yanı sıra yaban hayvanları ve kuşları da çeken Erdeğer, "Arazide dolaştığımız için yaban hayvanlarını görüyorum ve onları da çekiyorum. Kelebekler genellikle yazın oluyor, kışın kuş ve diğer hayvanları çekiyorum" diye aktardı.

İnşaat sektöründeki mesleğine rağmen fotoğrafçılığıyla tanınan Erdeğer, Isparta'da 169 kelebek türünden 158 tanesini fotoğraflayarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda çevre illerde de kelebek ve doğa fotoğrafları çeken Erdeğer, "İnşaatçıyım dediğimde insanlar şaşırıyorlar. Ancak genellikle fotoğrafçılık hoş karşılanıyor" diye konuştu.

Erdeğer, gelecek yıllarda çektiği fotoğraflardan bir kitap çıkarmayı hedefliyor. Isparta'da düzenlenen fotoğraf etkinliklerine katılan Erdeğer, kelebekleri konu alan bir kitap hazırlamak istediğini belirtiyor. "Isparta'da yaşayan kelebekleri kitap haline getirmek istiyorum. Çeşitliliği artırmak için çektiğim kelebekleri bir kitapta toplamak istiyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA