Irak Cumhurbaşkanı Reşid, "Erbil ile Bağdat arasındaki sorunların çoğunun çözülmüş olmasından mutluluk duyuyorum. Geri kalanların da gelecekte çözüleceğini umuyorum." dedi.

Bütçe ve maaşların vatandaşlar için gerekli olduğunu belirten Reşid "Çünkü bunlar Kürdistan halkının tek geçim kaynağı. Kürdistan Bölgesinin bütçe ve maaş ödemeleri asla ertelenmemeli" ifadelerini kullandı.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani de Kürdistan Bölgesi halkının anayasal haklarının güvence altına alınmasına yönelik çabalara destek veren Bağdat'taki tüm taraflara teşekkür etti.

Mesrur Barzani, "Bağdat'a yaptığımız son ziyarette Kürdistan Bölgesi'nin anayasal haklarına olan desteğimizi Irak Başbakanı ve diğer yetkililerle bir kez daha teyit ettik. Maaş sorunu çok yakın gelecekte temelden çözülecek." ifadesini kullandı.

Akdeniz'de göçmen teknesi battı: 10 göçmen hayatını kaybetti Akdeniz'de göçmen teknesi battı: 10 göçmen hayatını kaybetti

Barzani, 30 Mayıs Perşembe günü Bağdat'a ziyaret gerçekleştirerek, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ve diğer yetkililerle bir araya gelmişti. 

Kaynak: İLKHA