Filistin medyası, işgal uçaklarının Gazze şehrinin batısındaki Şati Mülteci Kampı'ndaki bir yerleşim alanını bombaladığını, 7 evin yıkılması sonucu 24 kişinin şehit olduğunu, onlarca kişinin de yaralandığını bildirdi.

Medya kaynakları, Sivil Savunma ekiplerinin, işgal uçaklarının çok sayıda konutu hedef almasının ardından çoğu çocuk ve kadın olmak üzere çok sayıda şehit ve yaralıyı enkazdan çıkardığını, enkaz altında halen kayıpların olduğunu aktardı.

İşgal uçaklarının Gazze şehrinin kuzeydoğusundaki Tuffah mahallesinin doğusundaki Cebel El Rayes civarındaki bir eve de düzenlediği hava saldırıda 19 kişi şehit oldu, onlarca kişi de yaralandı.

Gazze Sivil Savunma Teşkilatı, işgal uçağının El-Tuffah'taki El-Batş mezarlığı yakınındaki "Şebat" ailesine ait bir evi hedef almasının ardından mürettebatının 19 şehidi ve birçoğunun durumu kritik olan 35'ten fazla yaralıyı çıkardığını, enkaz altında çok sayıda kayıp insanın olduğunu belirtti.

İşgal uçaklarının Gazze'nin Şucaiye mahallesinde de bir evi bombalaması sonucu 4 kişi şehit oldu.

Pakistan, İmran Han'ın partisini yasaklıyor Pakistan, İmran Han'ın partisini yasaklıyor

Siyonistler, bu sabah Gazze şehrinin güneydoğusundaki El-Zaytun mahallesine düzenlediği topçu atışında da 7 kişiyi katletti. 

Kaynak: İLKHA