Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi'nden yapılan açıklamada, işgal ordusunun, güvenli bölge olduğunu iddia ettiği Deyr El Balah bölgesinde son 24 saatte büyük bir katliam yaptığı belirtildi.

Saldırılarda şu ana kadar en az 30 kişinin şehit olduğu ifade edilen açıklamada, bölgede Filistinlilere buraya sığınabilecekleri yönde çağrıların yapıldığı bir dönemde bu katliamın gerçekleştirildiğine işaret edildi.

Yetimler Vakfı, Musul'dan Erbil'e Göç Eden 710 Aileye Yardım Ulaştırdı! Yetimler Vakfı, Musul'dan Erbil'e Göç Eden 710 Aileye Yardım Ulaştırdı!

Bu katliamın, işgalin Gazze Şeridi'nde sivillere, çocuklara ve kadınlara karşı yürüttüğü soykırım savaşının bir parçası olduğuna dikkat çekilen açıklamada, bu katliamdan işgal rejiminin yanı sıra uluslararası toplum, Amerikan yönetimi ve Başkan Biden'ın bizzat sorumlu olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Gazze Şeridi'nde Filistin halkımıza karşı yürütülen soykırım savaşının durdurulması, akan kanın durdurulması, sivillerin, çocukların ve kadınların öldürülmesi ve hedef alınmasının durdurulması için özgür dünyanın tüm ülkelerini derhal ve ivedilikle müdahale etmeye çağırıyoruz." denildi. 

Kaynak: İLKHA