İsrail yıllardır Filistin’de zulüm yapıyor, suç işliyor. Bütün dünya ise zulme sessiz kalıyor. Filistin halkı “yeter’ dedi ve bu zulme kendileri dur demek için harekete geçti.

 İsrail’in bu yaptıklarına karşı Türkiye dışında kimse ses çıkarmıyor. Müslüman ülkelerde sessiz kalıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gittiği her yerde yıllardır süren bu zulme  tepkisini dile getiriyor.  

Birleşmiş Milletler de İsrail’in bu zulmünü,  saldırılarını bir türlü durdurmadı. Kimsenin bir şey yapamadığını düşünen Filistin halkı harekete geçti. ABD İsrail’in bu zulmüne karşı çıkacağına tam tersi destek veriyor.

Müslüman ülkeler hala ses çıkarmıyor. Venezuela İsrail’e tepki açıklaması yaptı. Çin’den yapılan açıklama ise ateşkes şeklinde oldu. Orada Müslüman kardeşlerimiz hayatlarını kaybediyor. Çocuklar ölüyor. Ancak kimse korkudan ses çıkaramıyor. Ortadoğu’daki liderler koltuklarından korkuyor. 

Bu sorunu çözecek tek isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bütün İslam alemi Erdoğan’dan umutlu. Gözleri Türkiye’de. Bu sorununun çözümünü tek Erdoğan halleder diye düşünülüyor.