Özhaseki'den boşalan koltuğa daha önce de aynı görevi yürüten Murat Kurum, yeni Sağlık Bakanı ise İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurması ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da istifa edeceği yönündeki söylentiler sonrası, iki bakanın yerine gelen isimler belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye’de bir barış, en çok bize fayda sağlayacak" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye’de bir barış, en çok bize fayda sağlayacak"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, sağlık sorunları sebebiyle görevi kendi dileğiyle bırakmak istediğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bugün arz ettiğini bildirdi. Bakan Özhaseki, "Üstlendiğim kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim." ifadelerini kullandı. 

Özhaseki'den boşalan koltuğa daha önce de aynı görevi yürüten Murat Kurum getirildi. Yeni Sağlık Bakanı ise İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu oldu. 

Kaynak: İLKHA