Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Yılmaz, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, tarihi Zerzevan Kalesi'nde kadınlara eğitim verdiklerini belirtti. Kadınların yakın müdafaa eğitimiyle birlikte doğru alışveriş, ziynet eşyalarını saklama gibi konularda da bilgilendirildiğini ifade etti. İçişleri Bakanlığı'nın desteklediği proje kapsamında önemli adımlar attıklarını vurguladı.

A W157897 01

Yılmaz, kadına yönelik şiddetin sadece 8 Mart'ta değil, yılın her gününde hatırlanması gerektiğini ve şiddete karşı şiddetin doğru bir cevap olmadığını vurgulayarak, iletişim dilinin önemine dikkat çekti. Kadınların sadece özel günlerde değil, her zaman hatırlanması gerektiğinin altını çizdi.

Dicle Nehri Kıyısında Piknik Atıkları Çevreyi Tehdit Ediyor Dicle Nehri Kıyısında Piknik Atıkları Çevreyi Tehdit Ediyor

Beden Eğitimi Öğretmeni Gül Eser ise Zerzevan Kalesi'nde kadınların parsla yakın müdafaa eğitimi almasının önemine değindi. 3 bin yıllık tarihle birlikte kadına şiddete karşı net bir duruş sergilediklerini belirtti.

Z E R Z A V A N

Eğitim alan kadınlardan Zinnet Güreli ise Zerzevan Kalesi'nden tüm dünyaya seslenerek, kadınların güçlü ve güvende olduğunu vurguladı ve kadına yönelik şiddete karşı duruşlarını net bir şekilde ifade etti.

Kaynak: İHA