Diyarbakır'ın Tarihi Sokaklarından Meyan Kökü Şerbeti Rağbet Buluyor! Diyarbakır'ın Tarihi Sokaklarından Meyan Kökü Şerbeti Rağbet Buluyor!

Diyarbakır’ın Kulp ilçesindeki Turgut Özal Mahallesi'nde yaşanan üzücü olayda, başıboş köpeklerin ahıra saldırması sonucu 45 küçükbaş hayvan telef oldu. Ancak bu trajediye Kahramanmaraş'ta bulunan Şekeli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Şekeli'nin duyarlılığıyla bir nebze olsun hafiflik geldi. Şekeli, zarar gören Kulplu çiftçi Zekeriya Erdemci'ye küçükbaş hayvan desteğinde bulundu.

A W195636 02

Olayın ardından Erdemci, köy muhtarı Ramazan Azbey'e başvurdu. Muhtar Azbey, durumu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Selman Karakaya ile paylaşarak gerekli tutanakları tuttu. Haberin duyulmasının ardından Şekeli Vakfı'nın Başkanı Eşref Şekeli devreye girdi ve Erdemci'ye destek olmak için harekete geçti. Girişimleri sonucunda Erdemci'nin zararı Şekeli tarafından karşılandı.

Bu yardım karşısında büyük bir memnuniyet duyan Zekeriya Erdemci, yaşadığı zor günlerde kendisine uzanan yardım elini şu sözlerle ifade etti: "Yaklaşık 3 hafta önce köpekler ahıra saldırdı ve 45 hayvanımız telef oldu. Bu durum karşısında hemen muhtarımızı ve ilçe tarım ve orman müdürlüğünü aradık. Ekipler gelip tutanak tuttu. Haberlerin yayılmasının ardından hayırsever bir vatandaş bize yardım eli uzattı. Allah ondan razı olsun. Bu destekten dolayı çok minnettarım ve bize yardımcı olan herkese teşekkür ederim."

Kaynak: İHA