Düzenlenen temel atma törenine Karaköprü İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Şanlıurfa Başkanı Abdulkadir Özbek, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Karaköprü İlçe Müftülüğü ile Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin işbirliğiyle Külliyenin en kısa sürede inşa edilmesi hedefleniliyor. Müftü Emiri tarafından yapılan duaların ardından Külliyenin temeline ilk harç atıldı.

Törende konuşan İlçe Müftüsü Emiri, Yatılı Kur’an kurslarının önemine değinerek, "Hazret-i Muhammed'i bize bahşettiğinden dolayı ve bizi de O'na ümmet olma şerefine erdirdiğinden dolayı yüce Rabbime sonsuz hamdüsenalar olsun. Eğer Resulullah olmasaydı bizler Kur'an'ı hiç anlayamazdık ve hayatımıza tatbik edemezdik. Onun için yaşayan ve yürüyen Kur'an olan Hazret-i Muhammed anlaşılmadığı müddetçe Kur'an da vahiy de anlaşılmayacaktır. Bu eserler bizi Resulullah ile tanıştırma, onun dili ile bize ulaşan Kur'an'a ulaştırma eserleridir." ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'da bayramda ulaşım ücretsiz olacak Şanlıurfa'da bayramda ulaşım ücretsiz olacak

Mehmetçik Mahallesinde 9 dönüm üzerine büyük bir titizlikle inşa edilen Külliyede 300 öğrenci eğitim alabilecek.

Külliyenin içerisinde bir cami, bir Kur'an kursu, 20 derslik, 50 yatakhane, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, kütüphane, mutfak, yemekhane, etkinlik alanları, idari birimler, revir, kantin, bilgisayar odaları ve toplantı salonları olacak. Ayrıca Külliye kendi elektriğini kendi üreten yeşil enerji sistemi ile donatılacak. 

Kaynak: İLKHA