Diyarbakır merkezli Karavil Grup'un organize ettiği bayi buluşması toplantısı, Antalya'da gerçekleşti. Farklı sektörlerde hizmet veren firmanın yapı sektöründeki bayileriyle bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik katılımcı, etkinliğe 8-11 Mayıs tarihleri arasında katıldı. Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karavil, firma olarak çok çeşitli alanlarda faaliyet gösterdiklerini ve yeni projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.

"İmkânlarımızı istihdam yoluyla paylaşıyoruz"
Karavil, "Grubumuz, sanayiden lojistiğe, enerjiden e-ticarete kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor, kısacası hayatın her alanında varız. Mevcut bir 5 yıldızlı otelimiz var ve bir projemiz de tamamlanma aşamasında. İmkânlarımızı bölgeye yatırım yaparak, istihdam yaratarak paylaşıyoruz. Amacımız, gruplarımızın imkânlarını ve tecrübelerini daha da ileriye taşımaktır. Doğu ve güneydoğuda, Suriye, Irak ve İran'dan bağlı olduğumuz bayilerimizle yaklaşık 200 kişiyle bir aradayız. Firmalarımızın faaliyetlerini ve markalarımızı tanıtıyor, yeni projelerimizi paylaşıyoruz. Grubumuzda 580 çalışanımız var ve AVM'mizde 3 bine yakın çalışanımız bulunuyor. Böylece önemli bir istihdam yaratıyoruz. Aynı zamanda, bölgenin en büyük alışveriş merkezi de bizim bünyemizde bulunuyor. Büyümeye, gelişmeye ve uluslararası alanda genişlemeye devam edeceğiz, ancak merkezi şubemizi bulunduğumuz şehirden taşımayacağız" şeklinde konuştu.

Tarımsal destekleme ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacak Tarımsal destekleme ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacak

200 bayinin katıldığı etkinlik
Karavil Grup Genel Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Karavil ise, firmanın 50 yıllık bir aile şirketi olduğunu ve bu programı, işbirliği içinde oldukları ekiplere motivasyon sağlamak ve yeni hedefler belirlemek amacıyla düzenlediklerini ifade etti. Karavil, "Firmamız 50 yıllık bir aile şirketi olup, inşaat, turizm, enerji ve e-ticaret sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz. Üretim kısmında yapı malzemeleri üretimi yapıyoruz. Stres atmak ve geleceğe dair planlar yapmak amacıyla farklı illerde buluşmalar düzenliyoruz. Bu buluşma, yapı sektöründeki beşinci buluşmamız. Yurt içinden 150, yurt dışından ise 50 firma katılım sağladı. Karavil Grup'un köklü geçmişinden bahsettik, gelecekteki yatırım planlarımızı paylaştık ve iş ortaklarımıza bilgilendirme yaptık" dedi.

"2023 yılında 8 milyon 500 bin kg karbondioksit azaltımı sağlandı"
Son iki yıldır enerji sektörüne odaklandıklarını belirten Zeki Karavil, 2023 yılında gerçekleştirdikleri karbon ayak izi azaltma çalışmasıyla 8 milyon 500 bin kilogram karbondioksit azaltımı sağladıklarını açıkladı. Karavil, "Son iki yıldır grubumuz enerji sektörüne ağırlık veriyor. Dünya genelinde karbon ayak izinin azaltılması için çaba sarf ediliyor, biz de 2023 yılında gerçekleştirdiğimiz enerji yatırımıyla yıllık 8 milyon 500 bin kilogram karbondioksit azaltımını sağladık. Hedefimiz, 2024 yılında bu rakamı daha da artırmak" şeklinde konuştu.

Depremzedelere yönelik konut projesi
Geçtiğimiz yıl yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından yeni bir sosyal sorumluluk projesi üzerinde çalıştıklarını belirten Zeki Karavil, "Bölgemizde geçtiğimiz yıl büyük bir deprem yaşandı ve bu depremin ardından ciddi bir konut ihtiyacı ortaya çıktı. Biz, bu ihtiyaca yönelik bir hazırlık içindeyiz ve bunu bir iş fırsatı olarak değil, bizim ve bayilerimizin bir sorumluluğu olarak görüyoruz. Çünkü orada yaşayan insanların en kısa sürede konutlara kavuşmaları gerekiyor. Bu sebeple, yapı sektöründe olduğumuz için bu konuya öncelik vermek istiyoruz ve bu süreci hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ