Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Kırmataş köyünde arazi anlaşmazlığı olarak gündeme gelen olayda hayatını kaybeden Mecit Kaydaş'ın amcasının oğlu, kardeşini de öldürmüş. Amcasının oğlu olan şahıs böylece iki amcasını da öldürmüş oldu. 

Bitlis'te Gazze için sabah namazında dua programı düzenlendi Bitlis'te Gazze için sabah namazında dua programı düzenlendi

Kendi elleriyle öldürdüğü amcasına kan bedeli olarak verdiği araziyi tekrar geri isteyen Kaydaş'ın amcasının oğlu, istediğini alamayınca silahla araziye gelip Kaydaş ailesini ateşe tuttu.

Alınan bilgilere göre bugün Diyarbakır'ın Hazro ilçesi Kırmataş köyünde arazisini sürerken amcasının oğlu tarafından silahla vurularak hayatını kaybeden Mecit Kaydaş'ın kardeşinin de aynı kişi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. 

Yaklaşık 20 yıl önce Mecit Kaydaş'ın kardeşi amcasının oğlu tarafından öldürülmüş ancak tarafların cinayetin taksirle olduğunu düşündükleri için şikayetçi olmamış. Az bir ceza ile kurtulan Kaydaş'ın amcasının oğlu Kaydaş'ı da öldürerek iki amcasını da öldürmüş oldu.

Köy sakinlerinden aldığımız bilgilere Mecit Kaydaş ve Oğlu Kaydaş geçen yıl İzmir'e yerleştikten sonra tekrar köye dönmeye karar verdiler. Ancak onların köydeki yokluğunu fırsat bilen amcasının oğlu tekrar arazilere musallat oldu. Kendi elleriyle öldürdüğü amcasına kan bedeli olarak verdiği araziyi tekrar geri isteyen Kaydaş'ın Amcasının oğlu, istediğini alamayınca silahla araziye gelip Kaydaş ailesini ateşe tuttu. Olayda Mecit Kaydaş ve Kerem Kaydaş'ı yaraladı. 

Yaralılar, Hazro ve Kocaköy devlet hastanelerine kaldırıldı. Hazro Devlet Hastanesi'ne götürülen Mecit Kaydaş, kurtarılamadı.
Kerem Kaidaş'ın ise ağır yaralandı.

İhbarla olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ - M. Sıddık BİLGE