Otobüsün çarptığı yaya ağır yaralandı Otobüsün çarptığı yaya ağır yaralandı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya, Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığının katılımıyla İspanya’da “ARGAY” operasyonu gerçekleştirildiğini ifade etti.

Uluslararası uyuşturucu kartelinin çökertildiğini söyleyen Bakan Yerlikaya, Türkiye'de Kırmızı Bülten’le aranan ve Emre Karaca ismiyle bilinen örgüt lideri Kerim Dağlıoğlu'nun yakalandığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, operasyonun detaylarıyla ilgili şu bilgileri aktardı:

"Ayrıca Argay Operasyonunda; Ülkemizce narkotik suçlarından uluslararası seviyede aranan Kerim Dağoğlu ile birlikte İspanya, Almanya, Avusturya, Suriye, Karadağ, Romanya, Ukrayna, Arjantin ve Venezuela vatandaşı olan örgüt üyesi toplam 42 zehir taciri yakalanarak tutuklandı.

Yaklaşık 9 aydır devam eden ve polisiye iş birliği çerçevesinde 11 Haziran tarihinde startı verilen  İspanya’daki operasyonlarda Fransız, İspanya Guardia Civil ve Türk Emniyetinden oluşan 400’den fazla polis katıldı.

Granada, Malaga ve Sevilla’da yapılan operasyon ve ev aramalarında; 2 tondan fazla esrar ve çok sayıda ateşli silah, lüks araçlar ve nakit para ele geçirildi.

Europol’ün destek verdiği soruşturmada İspanyol, Fransız ve Türk narkotik polisleri, zehir tacirlerine karşı omuz omuza çalıştı." 

Kaynak: İLKHA