Biriktirdiği burs parasıGazze'deki mazlum çocuklara bağışlayarak örnek bir davranışta bulunan Adin, Gazze'deki zulmün bir an önce son bulmasını istedi.

5'inci sınıf öğrencisi olan Adin, "Bursluluk sınavını kazandım ve 4 aylık paramı Filistin'e gönderilmesi için Umut Kervanına getirdim. Allah'tan dileğim Filistin'deki zulmün bir an önce bitmesidir.

Siyonistler kaybeder ve Müslümanlar zafer kazanır inşallah. Umut Kervanına bağışladığım paranın inşallah Filistin'e ulaşmasını istiyorum." dedi.

Kesilmiş hazır etler kurban yerine geçer mi? Kesilmiş hazır etler kurban yerine geçer mi?

Gazze'ye burs parasını bağışlayan oğluyla gurur duyduğunu söyleyen baba Muhammed Şakir Adin, "Çocuğum bursluluk sınavını kazanmadan önce zulüm altında olan Filistinli kardeşlerini düşünürdü ve her seferinde 'kendi gelirim olsaydı Filistinli kardeşlerime ve çocuklara yardım ederdim' diyordu. Bursluluk sınavını kazandıktan sonra 4 aylık bursluluk parasını onlara göndereceğini söyledi. Bir baba olarak çocuğumun bu kararı bizleri çok duygulandırdı ve mutlu etti. Hem kendisini hem de öğretmenlerini tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: İLKHA