"Aksa Tufanı" harekatının 239. gününde videolu bir mesaj paylaşan Ebu Hamza, direnişin "halen iyi durumda" olduğunu vurgulayarak "yaklaşan eylemlerinin dehşetinin düşmanı Gazze'yi terk etmeye zorlayacağını" vurguladı.

Ebu Hamza, Filistin direnişinin Gazze Şeridi ve Batı Şeria'da varoluşsal bir savaş verdiğini belirterek, direnişin "bu mücadelede galip geleceğini" kaydetti.

Gazze Şeridi'nde direnişin elinde bulunan işgal esirlerle ilgili olarak Ebu Hamza, "onları korumak için zorlu bir güvenlik mücadelesi verdiklerini" belirterek siyonist yerleşimcilere hitaben şunları söyledi: "Esirlerinizi kurtarmanın tek yolu Gazze'den çekilmek, takas anlaşması yapmak ve saldırganlığa son vermektir."

İşgal, Gazze'ye yönelik soykırım savaşını sürdürürken Ebu Hamza, siyonist yerleşimcilerin bölgelerine geri dönüşünün "Gazze'ye yönelik savaş durana kadar olmayacağını" vurguladı.

Ebu Hamza, seriyyelerin Gazze Şeridi'nde işgal kuvvetlerine karşı yürütülen operasyonun elde ettiği başarıları anlatarak, geçtiğimiz haftalarda başta Cebaliye olmak üzere tüm savaş bölgelerinde işgal kuvvetlerine karşı çok sayıda keskin nişancı operasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu.

Ayrıca Ebu Hamza Refah, Cebaliye, Zeytun mahallesi ve merkez şehrin bulunduğu mıntıkalarda "Tandem" roketleri, yüksek patlayıcı varil bombaları ve "El-Ebabil" bombalarıyla düzinelerce işgal aracının hasar gördüğünü ve imha edildiğini duyurdu.

Ebu Hamza, öte yandan işgal kuvvetlerinin Refah, Cebaliye ve Netzarim'deki konuşlanmalarını neredeyse her gün onlarca havan mermisi ve "107" cinsinden roketle hedef aldıklarını kaydetti.

Kudüs Seriyyeleri Sözcüsü, bunların yanı sıra geçtiğimiz haftalarda Beerşeba, Askalan ve Sderot'u hedef aldıklarını ve Gazze Şeridi'ndeki çatışma alanı boyunca Skylark ve Quadcopter ile diğer istihbarat ve casus uçakları arasında değişen 11 işgal hava aracını düşürdüklerini aktardı.

Sabırlı Filistin halkını ve kahraman direnişçileri selamlayan Ebu Hamza, ayrıca Amerikan üniversitelerinde, Avrupa şehirlerinde, Arap meydanlarında ve başkentlerinde dünyanın tüm özgür insanlarını da andı.

Avrupa Birliği "Doğa Restorasyon Yasası"nı kabul etti Avrupa Birliği "Doğa Restorasyon Yasası"nı kabul etti

Ebu Hamza, El Aksa Tufanı savaşındaki büyük irade ve fedakarlıkların sonuçlarının, Filistin davası etrafında küresel bir topluluğu buluşturduğuna dikkat çekti. 

Kaynak: İLKHA