Çukurova Kulak Burun Boğaz Derneği tarafından 2002 yılından itibaren bu sene 21'incisi düzenlenen ulusal çaplı 21'incisi Video- Konferanslar Kongresi kapsamında, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Anabilim Dalı ile birlikte, Profesör Doktor Süleyman Özdemir başkanlığında anatomi laboratuarında kadavra üzerinde kurs gerçekleştirildi.

Kursta 100'ün üzerinde KBB asistan ve uzmanına kadavralar üzerinde eğitim verildi. Aynı gün içerisinde beş tane ayrı konuda kurs verilmesi ve kursiyer, katılımcı sayısı açısından alanında ülke çapında önemli bir toplantı olduğu vurgulandı.

Kursun Başkanlığını yapan Profesör Doktor Süleyman Özdemir, taze donmuş kadavralar üzerinde estetik burun ameliyatı (rinoplasti), endoskopik (kamera ile) sinüzit ameliyatları, yüz plastik cerrahi ameliyatları, endoskopik kulak ameliyatları ve tüm Türkiye'de üçüncü kere yapılan tükürük bezi endoskopisi ( sialendoskopi) kurslarının düzenlendiğine işaret etti.

Kurban Bayramı'nda doğru beslenme öneriler Kurban Bayramı'nda doğru beslenme öneriler

Özdemir, Türkiye'nin çok önemli kliniklerinden alanında uzman KBB hocalarının eğitici ve konuşmacı olarak bulunduğu kursların başarı ile tamamladığı söyledi.

toplantıya Adana'da 300'ün üzerinde katılımcı, 77 konuşmacı, 17 panel ve 3 canlı cerrahi ile 2 gün boyunca devam etti. 

Kaynak: İLKHA