Peygamber Sevdalıları, Antalya ve Mersin'de şeytan taşladı Peygamber Sevdalıları, Antalya ve Mersin'de şeytan taşladı

İslam'da ve Müslümanların ibadet hayatında önemli bir yere sahip olan Kurban Bayramı ve kurban kesme ibadetine sayılı günler kala büyük ve küçükbaş kurbanlıklar hayvan pazarında yerini almaya başladı.

Geçen yıla göre kurban fiyatlarında artış olduğu dile getiren Mehmet Çakmak, bu zamlarda birçok etkenin rol oynadığına dikkat çekti.

"Kurbanlık fiyatları geçen seneye göre atmış"
Hayatın her alanına gelen zamların kurbanlık hayvanları da etkilediğine dikkat çeken Çakmak, "Geçen seneye göre çok zam var. Yem fiyatlarındaki artış, girdi maliyetlerindeki artış, akar yakıta gelen zamlar, kira artışları  hayvancılığa da yansıyor. Bundan dolayı bu sene kurban fiyatlarında bir artış var. küçükbaş kurbanlıklar on bin liradan başlıyor. Büyükbaş kurbanlıklar yetmiş bin liradan başlayıp yüz seksen bin liraya kadar çıkıyor. Geçen sene fiyatlar daha düşüktü." dedi.

"Durgunluğun nedeni zamanın henüz olmasıdır"
Piyasadaki durgunluğun Kurban Bayramı'na iki hafta kalmasına bağlayan Çakmak, "Kurban Bayramı'na henüz 15 gün var. Biz de erkenden gelip pazarda yerimizi aldık. İnsanlar gelip fiyat öğrenmeye ve araştırma yapmaya başladı. İnşallah zaman geçtikçe insanlar gelmeye başlayacak. Bugün geldik satış yaptık. İnsanlar şu an fiyat sormaya geliyor. Kurban Bayramı'na doğru satışlar artacaktır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İLKHA