Kütahya'nın Simav ilçesinde her yıl düzenlenen geleneksel Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Şöleni, bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Simav Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla düzenlenen etkinlik, coşkuyla kutlandı. Vali Musa Işın, sünnet olan çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilenerek onları tebrik etti ve hediyelerini takdim etti.

Vali Musa Işın, programın açılış konuşmasında, Simav'da yaşatılan bu kadim geleneğin toplum birliğini ve milli manevi değerleri canlı tutmanın önemine vurgu yaptı. Devletin hiçbir masraf yapmadığı etkinliğin, Türk milletinin ve Simavlıların ne kadar kadirşinas olduğunun bir örneği olduğunu belirtti.

Kütahya’da hayır ve toplu sünnet şöleni-1

Cizre'de 46.584 öğrenci karne heyecanı yaşadı Cizre'de 46.584 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Vali Işın, "Geleneğin diri tutulması milletimiz için, memleketimiz için fevkalade önemlidir" diyerek, etkinliğin toplumun birliğini pekiştirdiğini ve değerlerimizi yaşatmanın önemine vurgu yaptı.

Etkinlik kapsamında halk oyunları ve mehteran gösterileri sunuldu. Programa Vali Musa Işın ve eşi Tuba Işın, milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı, Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Simav Belediye Başkanı Kübra Tekel Aktulun, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kütahya’da hayır ve toplu sünnet şöleni-3

25-26 Mayıs tarihlerindeki etkinlik boyunca yaklaşık 30 bin kişiye hayır yemeği ikram edilecek. Ayrıca, hafızlar tarafından törenin bir hafta öncesinde ilçenin etrafında 33 kilometrelik bir hatim okunarak, afetlerden korunma niyazıyla çevrenin duaları edilecek.

Kütahya’da hayır ve toplu sünnet şöleni-2

Kaynak: İHA