Ömer Arslan, Mekke'den bildiriyor...

Huzur ikliminde, huzur veren topraklarda bulunmak manevi anlamda  bir farklılık yaratıyor. Dedim ya, Huzur… İşte bu kutsal şehirler insanı mutlu ediyor. Manevi yönde güçlendiriyor.

Daha yeni geldik. Gelir gelmez Mescid-i Nebevi de Allah’ın huzuruna durduk. Namazlarımızı kıldık. O kadar huzur veriyor ki insana. Ezan sesi, sonrasında namaza durmak. Müthiş rahatlatıyor insanı. Medine-i Münevvere’den sonra Mekke-i Mükerreme’ye geçtik. O kadar heyecanlanıyor ki insan. Anlatamam. Sevinçle , büyük bir istekle koştuk Kabe’ye. Allah (CC)  o kadar kerem sahibidir ki insan bir başka oluyor bu kutsal topraklarda.

Çermik'te Traktör Kazası: 66 Yaşındaki Çiftçi Hayatını Kaybetti Çermik'te Traktör Kazası: 66 Yaşındaki Çiftçi Hayatını Kaybetti

Kabe’nin yanındayım. Hemen yanı başında. Allah bize İslam’ın bu şartını da yerine getirmeyi nasip etti. Hamd olsun Allah’a. Yaşlılar, gençler, kadınlar erkekler. Büyük bir mutluluk içinde Kabe’ye geliyorlar. Burada iklim gereği biraz sıcak. Türkiye’ye göre biraz daha sıcak. Dünya’dan bütün Müslümanlar burada. Kabe-i Muazzama’da büyük bir sevinç var insanlarda. Ruhu şad oluyor insanın. Manevi bir rahatlık var insanların yüzünde. Mescid-i Haram’da vakit namazları kılmak ta ayrı bir huzur.

Önce Umre yaptık. Kabe’nin muazzam görüntüsü bizi mest etti. Allah’ın emrettiği İslam’ın 5 şartından biri Hac farizesi için burada bulunmak mutlu ediyor insanı. Allah her Müslüman’a nasip etsin İnşaAllah. 

Herkes bir koşturmacada. Herkes bir an önce Kabe’ye ulaşmak istiyor. Kabe’nin etrafında yürüyenler salavatlar getiriyor. Dualar okuyor. Bütün dualarımız ayrıca Gazze için. Yaradan İslam  alemini muzaffer kılsın. AMİN

Kaynak: HABER MERKEZİ