İzmir’de iki ayrı fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor İzmir’de iki ayrı fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşanan trajik olayın ardından, babasıyla yaşadığı tartışma sonucunda kuzeni Soner Tezcan'ı tabanca ile öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi. Gündoğdu Mahallesi'nde 3 Aralık 2022 tarihinde meydana gelen olayda, köpek meselesi sebebiyle çıkan anlaşmazlık, aile içi gerilimle sonuçlandı. Tartışma sırasında başına bir cisim atılmasıyla amcası kanlar içinde kalan T. Tezcan, korku ve telaşla tabancayı kullanarak kuzenine 5 el ateş etti. Ağır yaralanan Soner Tezcan, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Sanık T. Tezcan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmada, sanığın savunmasında "Ailemi, evimi korumaya çalıştım. Korkuyla, telaşla ateş ettim" ifadesini kullandığı belirtildi. Sanığın haksız tahrik indirimi uygulanarak 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Olaya ilişkin mütalaasını sunan Cumhuriyet savcısı, sanığın "kasten öldürme" suçundan cezalandırılmasını istedi. 

Sanık T. Tezcan ise savunmasında olay günü yaşadığı korku ve endişeyi vurgulayarak, "Soner’in babamın başını baltayla yaralandığını düşündüm. Ailemi, evimi korumaya çalıştım. Korkuyla, telaşla ateş ettim. Maktul bir hafta öncesinde oğlumu tehdit etmiştir. Olay günü ise kendisinin eyleminden korktuğum için ateş ettim. Maktulün arkasından ateş etmedim" şeklinde ifade verdi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kaynak: İHA