Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında 2024 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu ve İdare Şube Başkanları Toplantısı Gerçekleştirildi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, İlçe kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Bölge Müdürleri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

Malatya’da devam eden projeler hakkında bilgi veren Vali Yazıcı, "İlimizin 2024 Yılı Yatırım Programında toplam 776 adet kamu yatırım projesi uygulanmıştır. Uygulanan bu yatırım projelerimizin 540 adedi genel ve özel kuruluşlarımıza aittir.  Belediyelerimiz tarafından yürütülen yatırım projesi 236 adettir. 2024 Yılı kamu yatırım projelerimize toplam 17 milyar 321 milyon 899 bin TL ödenek tahsis edilmiş olup bu ödeneğin 13 milyar 661 milyon 625 bin TL’si harcanmıştır. Genel nakdi gerçekleşme oranı yüzde 79 genel ve özel bütçeli kuruluşlarda nakdi gerçekleşme oranı yüzde 74 belediyelerde nakdi gerçekleşme oranı yüzde 83 seviyesindedir." dedi.

Vali Yazıcı’nın 2024 yılına ait yatırımların genel değerlendirilmesini yapmasının ardından belediyeler, bölge müdürlükleri ve diğer kurum temsilcilerinin yatırımları ile ilgili sunumlara geçildi.

Vali Çiftçi nikah şahidi oldu Vali Çiftçi nikah şahidi oldu

Toplantı, yapılan sunumların ardından sona erdi.

Kaynak: İLKHA