Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesi kırsal alanlarında başlayan yangının, Mardin'in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler Mahallesi istikametine doğru ilerlediği belirtildi.

Şanlıurfa’daki yeni enerji hatlarıyla kurulu güç yüzde 11 oranında artacak Şanlıurfa’daki yeni enerji hatlarıyla kurulu güç yüzde 11 oranında artacak

Açıklamada, yangın bölgesine ilk andan itibaren itfaiye ve orman işletme müdürlüğüne bağlı araçlar ve ekiplerin sevk edildiği bildirildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

"Yangının çıkmasına müteakip Köksalan ve Yücebağ Mahalleleri arasında yangına müdahale etmeye çalışan bir  vatandaşımız vefat etmiştir, 10 vatandaşımız yaralanmış, yaralı vatandaşlarımız Mazıdağı Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalelerin ardından Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır.

Söz konusu yangını söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir. Gelişmelerden vatandaşlarımız ayrıca bilgilendirilecektir."

Yangın nedeniyle şu ana kadar 2'si Çınar ilçesine bağlı Köksalan köyünden olmak üzere 3 kişinin cesedine ulaşıldığı, çok sayıda yaralı ve kayıp kişinin olduğu ifade edilmişti. 

Kaynak: İLKHA