MÜSİAD Batman Şube Başkanı Özdemir: Tekstilde kalifiye eleman sorunu yaşanıyor MÜSİAD Batman Şube Başkanı Özdemir: Tekstilde kalifiye eleman sorunu yaşanıyor

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Döneminin sona ermesiyle birlikte Mardin genelinde 255 bin 48 öğrenci karne sevinci yaşarken Vali Tuncay Akkoyun, Artuklu ilçesinde bulunan 13 Mart İlkokulunda düzenlenen törende öğrencilere karnelerini vererek, öğrencilerin tatil mutluluğunu paylaştı.

Karne dağıtım törenine Vali Tuncay Akkoyun, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan katıldı.

Karne dağıtımı esnasında öğrencilerle bir süre sohbet eden Akkoyun, karnelerini, başarı belgelerini ile öğrencilere tatilini iyi değerlendirmelerini, bol bol kitap okumaları ve iyi dinlenmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

Karne dağıtım töreni sonrasında, öğretmenler ve okul idarecileriyle de bir süre hasbihal ederek yıl boyunca göstermiş oldukları gayretten dolayı teşekkürlerini iletti.

Öğrencilere tatil süre zarfında tavsiyelerde bulunan Akkoyun, “Bugün öğrencilerimizin karnelerini teslim ettik. İnşallah aileleriyle birlikte güzel bir tatil geçirirler. Öğrencilerimize tavsiyemiz, tatil günlerini tablet, televizyon ve telefon başında geçirmemeleri veya daha az bir zamanla geçirmeleri onun yerine çeşitli oyunlar oynayarak, dışarıda daha fala hareketli bir şekilde geçirerek, aynı zamanda okuma alışkanlıklarını geçirmesi açısından tavsiyelerde bulunuyoruz. Bugün 255 bin 48 öğrencimiz, 12 bin 942 öğretmenimiz hep birlikte tatil sürecine giriyorlar. İnşallah bu tatil hepsi açısından verimli geçer. Hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz hem de eğitim camiamızda görev yapan yöneticilerimizden, temizlik personeline kadar tüm çalışanlarımız için güzel bir dönem olur.” şeklinde aktardı. 

Kaynak: İLKHA