Cuma namazı çıkışı Şakir Nuhoğlu caminde Peygamber Sevdalıları tarafından gıyabi cenaze namazı halkın yoğun katılımıyla kılındı.

Gıyabi cenaze nazmının ardından şehid edilen Hasan Saklanan hakkında konuşan Mardin Peygamber Sevdalıları Başkan Yardımcısı Mücahit Önen, şehit edilen Hasan kardeşin, Gazze’deki Müslümanların imdadına yetişmek üzere gönlünde biriktirmiş olduğu direnme duygusu ve cihad duygusu ile onurluca siyonistlere saldırdığını ve neticesinde şehid olduğunu ifade etti.

Önen, “Allah'a sonsuz şükürler olsun ki bizim kahraman kardeşlerimiz, dünyanın neresinde bir zulüm varsa orada direniyorlar. Bizim diyarımızdan, Urfa’mızdan, coğrafyamızdan Hasan kardeşimiz de Kudüs'te o Allah-u Teâlâ’nın rızasına layık olma duygusunu, Kudüs'te bir sokak ortasında bunu bir şekilde ifade etti. Aslında hepimizin içinden geçen duygulardan bir tanesi bu duygudur. Zalimlere, kâfirlere, dünyanın neresinde olursa olsun onlara karşı durmak, onların zulümlerine karşı engel olmak için kim ne yapabilirse, karınca karınca, kim nasıl bu zulme engel olabilirse, Hasan kardeşimiz aslında bu işin bir tercümanıdır. Hasan kardeşimiz Kudüs sokaklarında yürürken daha önce muhtemelen içindeki o cihat aşkını, 'benim elimden bu gelir, hiç olmazsa ben bunu yapabilirim en azından ben Rabbimin huzuruna varırken elim boş gitmeyeyim' duygusu ve düşüncesiyle biriktirmiş olduğu o imanıyla o siyonistlerin üzerine saldırdı.” ifadelerini kullandı.

Mazıdağı'nda Liseli Öğrencilerden Cumhuriyetin 100. Yılı Resim Sergisi Mazıdağı'nda Liseli Öğrencilerden Cumhuriyetin 100. Yılı Resim Sergisi

Peygamber Sevdaları olarak şehadetini tebrik eden Önen, “Peygamber Sevdaları olarak kardeşimizin şahadetini tebrik ediyoruz. Şehid olacağını bile bile onlara saldırdı. Bu birçok yönden bize bir derstir. Hasan kardeşimiz gibi kendi imanını içinde biriktirip günü geldiğinde bunu ya boykotla ya meydanlarda gıyabi cenaze namazları kılarak veya Kudüs davasını bir şekilde bir yerlerde haykırarak, bunu çok rahat bir şekilde dile getirebileceğini düşünüyoruz. Peygamber Sevdaları olarak da kardeşimizin şahadetini tebrik ediyoruz. Allah-u Teâlâ ona rahmet eylesin. Allah-u Teâlâ onu Gazze şehitleriyle birlikte, Bedir şehitleriyle birlikte haşr eylesin.” şeklinde ifade etti. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA