Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Akdeniz kıyıları ile Sinop, Samsun, Ordu ve Şanlıurfa çevrelerinde yağmurlu hava beklenirken, Marmara'nın kuzey ve batısı, Akdeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu ile Karaman, Bitlis, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışları görülecek.

Rüzgârın, Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sisin yanı sıra buzlanma ve don olayları da gözlemlenecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Ecrin uduna kavuştu Ecrin uduna kavuştu

Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın, Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

Kaynak: FIRAT KARAHAN