İşgal rejimin Gazze Şeridi'nde nüfusun yoğun olduğu bölgelere yönelik kanlı saldırısı, hastanelere çok sayıda yaralının akın etmesine neden olduğu belirtildi.

Sınır Tanımayan Doktorlar, siyonist rejimin Nuseyrat kampına yönelik kanlı saldırısı nedeniyle başta Mescid-i Aksa ve Nasır hastaneleri olmak üzere Gazze'deki hastanelerin içler acısı durumda olduğunu bildirdi.

Bu uluslararası kuruluş açıklamasında, "Yardım ekiplerimiz, Mescid-i Aksa ve Nasır hastanelerindeki sağlık personeliyle omuz omuza, siyonist rejimin bombalaması sırasında yaralanan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan çok sayıda yaralıyı tedavi etmeye çalışıyor." ifadelerine yer verdi.

Gazze Şeridi'ndeki Sınır Tanımayan Doktorlar Koordinatörü Samuel Johan "Mescid-i Aksa hastanesindeki koşullar kabus gibi. siyonist rejimin Gazze'de nüfusun yoğun olduğu bölgeleri bombalaması nedeniyle siviller ağır kayıplara uğradı."  açıklamasında bulundu.

Tunus'ta 431 mahkûm için af kararı çıkarıldı Tunus'ta 431 mahkûm için af kararı çıkarıldı

Batılı ülkeleri siyonist rejimin Filistinlilere yönelik soykırım suçlarına karşı sessiz kaldıkları için sert bir şekilde eleştiren Johan, "Dünya liderlerinin bu katliamı sonlandırmaya karar vermesi için bu savaşta kaç erkek, kadın ve çocuğun öldürülmesi gerekiyor?" diye sordu. 

Kaynak: İLKHA