Gazze'de siyonist işgal rejiminin katliamları 4 aya yakındır devam ediyor. Özellikle binlerce çocuğun katledilmesi yürekleri sızlatırken, devletler nezdinde sessizlik de sürüyor. Müslüman halklar ise her koşulda tepkilerini göstermeye ve Gazze'ye çeşitli şekillerde yardım etmeyi sürdürüyor.

Midyat ilçesi Kocatepe ilkokulu öğrencisi Aksanur Dündar harçlık için kumbarasında biriktirdiği bin 150 lirayı Gazze'deki zor durumda olan akranlarına gönderilmek üzere Umut Kervanı Midyat Temsilcisi Mehmet Şerif Ece'ye teslim ederek örnek oldular.

Kendi köyünde 6 erkeğe karşı aday oldu Kendi köyünde 6 erkeğe karşı aday oldu

Minik Aksanur'un takdire şayan bir davranış sergilediğini belirten Umut Kervanı Midyat Temsilcisi Mehmet Şerif Ece şunları aktardı:" Umut Kervanı olarak Gazze'de yaşanan drama kayıtsız kalmadık. Çeşitli vesilelerle, kermes ve nakdi yardımlarla Gazze'deki kardeşlerimize yardımcı oluyoruz ve halkımıza da yine çeşitli vesilelerle yardım çağrısında bulunuyoruz. Bunu duyan ve Gazze'deki katliamlara şahit olan Aksanur kardeşimiz kumbarasını Gazzeli kardeşlerimiz için bize teslim etti. Biz de inşallah bunu ve diğer yardımları Umut Kervanı aracılığıyla Gazze'ye ulaştıracağız. Bu güzel davranışından dolayı Aksanur kardeşimize ve onu yetiştiren ailesine teşekkür ederiz. Bu güzel davranışın tüm herkese örnek olmasını temenni ediyoruz."

Kaynak: İLKHA