Diyarbakır’da yaşayan 36 yaşındaki Songül Aydın, bel ağrısı, yürüme güçlüğü ve belde baskı şikayetleri ile hastaneye kaldırıldı. Diyarbakır'da özel bir hastanede yapılan tetkikler sonucunda, omurgasında tümör tespit edilen Aydın, felç riski ile ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Aydın, taburcu edildi.

Aydın, birkaç ay önce bel fıtığı teşhisi konularak birçok tedavi gördü, ancak şikayetleri devam etti. Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Tatlı, hastanın omuriliğinde tümör olabileceğinden şüphelenerek ameliyata karar verdi. Ameliyat sonrası açıklama yapan Prof. Dr. Tatlı, Aydın’ın durumunun önceden yanlış teşhis nedeniyle kötüye gittiğini belirtti. 

Prof. Dr. Tatlı, “Bel fıtığı belirtileri veren tümörlerin varlığından şüphelenmek önemli. Songül Aydın’ın durumu ilerleyerek yürüyemez hale gelmişti. Ameliyatla tümörü çıkardık ve sağlıklı bir şekilde taburcu olmasını sağladık. Omurga ve omurilikteki tümörler yavaş ilerleyen belirtiler gösterebilir ve genellikle bel fıtığı ile karıştırılabilir. Bu tür belirtilere sahip hastaların mutlaka detaylı kontrollerini yaptırması gerekiyor” dedi.

Diyarbakır'da otomobil yol kenarına düştü: 1'i Ağır 5 Yaralı Diyarbakır'da otomobil yol kenarına düştü: 1'i Ağır 5 Yaralı

Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Songül Aydın, “Omurgamdaki kitleyi teşhis eden ve sağlığıma kavuşmamı sağlayan doktoruma ve ekibine teşekkür ederim. Artık adımlarımı daha mutlu atıyorum. Bel fıtığı şüphesi olan hastalar mutlaka kontrollerini yaptırmalı. Artık sağlıklı bir şekilde yürümenin mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA