Dünyada her 8 kadından biri meme kanseri! Dünyada her 8 kadından biri meme kanseri!

Salı günü Çınar ilçesinden hareket eden otobüste bulunan öğretmen, aniden rahatsızlanınca yanındaki arkadaşları durumu şoföre iletti. Şoför Mehmet Şakir Kaçka, durumu hemen harekat amirine bildirip, hastaneye yetiştirilmesi talimatını alınca, yolcularla birlikte otobüsü yakındaki özel bir hastanenin acil servisine yönlendirdi.

Tedavisi tamamlanan öğretmenin sağlık durumu iyi olduğu belirtilirken, olay anları otobüs içindeki kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Şoför Mehmet Şakir Kaçka, Diyarbakır'a seyir halindeyken bir yolcunun kendisine yaklaşıp, "Kaptan, bir yolcumuz kalp krizi geçiriyor" dediğini aktardı.

A W137684 09

Panik yapmadan hastaneye doğru ilerlediğini vurgulayan Kaçka, "Yolculara panik yapmamalarını söyledim. Hemen hastaneye gittim ve amirimizi bilgilendirdim. 'Sıkıntı yok' dedi. Yolcuyu indirip, hocalara teslim ettikten sonra geri döndüm. Birkaç saat sonra hastanede olan hocayı aradım, sağlık durumu çok iyiydi. Allah'a şükürler olsun" şeklinde konuştu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Harekat Amiri Mustafa Yalçın ise o gün nöbetçi amir olduğunu belirterek, şoförün acil durumu bildirdiğini ve en yakın hastaneye gitmesini istediğini söyledi. Yalçın, "Can taşıdığımız için önceliğimiz her zaman can güvenliğidir. Şoföre en yakın hastaneye gitmesini söyledim, ve bu isteği yerine getirdi. Sağlık her şeyden önemli. Öğretmenimizle iletişim halindeyiz, sağlığı da iyi. Bu durum bizi memnun etti" ifadelerini kullandı.

Öğretmen Abdullah Şimşek de sürekli olarak aynı otobüsle seyahat ettiklerini belirterek, "Çınar'da okuldan dönüşte bir kriz geçirdim. Şakir ağabey, insanlık görevini yerine getirerek bizi otobüsle hastanenin acil servisine kadar götürdü. Ona bir hayat borçluyuz, Allah razı olsun" dedi.

Kaynak: İHA