PasurBelediyespor, Süper Amatör Ligi şampiyonu olarak gururla zirveye çıkmıştı, ancak Play-Off yolculuğunda karşılaştığı üçüncü müsabakada mağlubiyetle tanıştı. İlk iki müsabakada bir beraberlik ve bir galibiyet elde eden PasurBelediyespor, bu haftaki Yolspor karşılaşmasında rakibine yenildi.

Süper Amatör Lig B Grubu'nda dikkat çeken bir performans sergileyerek şampiyonluk kürsüsüne çıkan PasurBelediyespor, Play-Off mücadelesinde ilk kez mağlup oldu. Dün Diyarbakır Seyrantepe Şılbe sentetik sahasında Yolspor ile karşı karşıya gelen PasurBelediyespor, oyununu sergiledi fakat rakip kaleye gol atma şansı bulamadı.

BAL Ligi'ne yükselmek için mücadele eden PasurBelediyespor, Yolspor karşısında 2 gol yiyerek Play-Off serüveninde ilk kez mağlup oldu. Şu an Play-Off grubunda mücadele eden Bismil21spor, SurBelediyespor ve Yolspor ile birlikte 5 puanla liderlik koltuğunu paylaşırken, PasurBelediyespor'un puanı ise 4'te kaldı.

1. Lig'e Yükselen Amedspor Diyarbakır'da görkemli kupa töreni 1. Lig'e Yükselen Amedspor Diyarbakır'da görkemli kupa töreni

Play-Off'un dördüncü haftasında, 5 puanla lider durumda olan SurBelediyespor ile karşılaşacak olan PasurBelediyespor'un bu maçtan mutlak galibiyetle ayrılması gerekiyor.

Kaynak: FIRAT KARAHAN