Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsan Dede Caddesi’ndeki Procter & Gamble (P&G) isimli fabrikada bugün saat 14.40 sıralarında başlayan rehine krizi sona erdi. Aralarında kadınların da bulunduğu 7 fabrika işçisi operasyonla kurtarıldı, İbrahim Y. isimli şahıs gözaltına alındı.

Yaşananlara ilişkin konuşan rehine Esra Akar’ın eşi Cem Akar, "Şahıs eşime canlı yayın açtırmış. Oradaki şahısın amacı tüm Türkiye’ye sesini duyurabilmekmiş. İçerdeki rehinlerin sağlık durumu iyi. Adamın istekleri varmış. Adamın isteklerinin yerine getirilmesi bekleniyor" diye konuştu.

Seyir halindeki minibüs alev aldı Seyir halindeki minibüs alev aldı

"Kendisine özel araç tahsis edilmesini istiyormuş"

İbrahim Y.’nin isteklerinden bahseden Akar, "Beyefendi kendisine özel araç tahsis edilmesini istiyormuş. Buyursun gelsin, ben aracı kendisine tahsis ederim. Ayrıca, ’Kapıları açın’ diyormuş. Ne kapısıysa açın gitsin. İçerdeki arkadaşlardan birinin doğum günüydü. Hatta kişinin doğum günü pastasını da ben almıştım. Doğum günü kutlanırken şahıs canlı yayın açtı. Canlı yayından sonra şahıs sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Durum bu şekilde" ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha