Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde doğa tutkunları, küresel ısınma ve iklim değişikliği farkındalığı için bir doğa yürüyüşü düzenledi.

Güneydoğu'da 19 Mayıs Kutlamaları Güneydoğu'da 19 Mayıs Kutlamaları

Kaptaş Vadisi'nde gerçekleşen etkinliğe, aralarında sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu 38 kişi katıldı. Katılımcılar, küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla 5 saat boyunca 10 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirdi.

A W198480 04

Yürüyüşün sonunda, katılımcılar çevre temizliği yaparak etkinliği tamamladılar. Doğa severler, temizlik işleminin ardından halay çekerek keyifli bir zaman geçirdiler. Etkinlik, hatıra fotoğrafları çekilmesiyle son buldu.

Etkinliğe katılan Fadile Deveci, doğaya zarar veren atıkların çöpe atılması konusunda vatandaşları uyarmak için çağrıda bulundu. Deveci, "Burada şu anda çevre temizliği yapıyoruz. Doğamızı seviyoruz. Onu koruyalım ve temiz tutalım" dedi.

Doğa sever Ayhan Taş ise, "İklim değişikliği ve küresel ısınma farkındalığını artırmak için 10 kilometrelik bir doğa yürüyüşü düzenledik. Yürüyüşümüzü başarıyla tamamladık ve ardından çevre temizliği yaptık. Emekleri geçen herkese teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA