Vali Şıldak'tan bayram tatilinde yola çıkacaklara çağrı Vali Şıldak'tan bayram tatilinde yola çıkacaklara çağrı

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (ŞUSKİ) daha önce hakkında açıklama yaptığı içme suyu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü de harekete geçti.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il genelindeki farklı noktalardan alınan su numuneleri, Gaziantep ve Şanlıurfa Hıfzıssıhha laboratuvarlarında titizlikle analiz edildi.

Yapılan analizler sonucunda, Şanlıurfa'daki içme suyunun kalite standartlarına uygun olduğu belirlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü, suyun hijyen ve sağlık açısından herhangi bir risk taşımadığını ve güvenle kullanılabileceğini bildirdi.

ŞUSKİ'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kıymetli vatandaşlarımızın dikkatine, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimiz geneline verdiğimiz sudan alınan numuneler Gaziantep ve Şanlıurfa Hıfzıssıhha laboratuvarında analiz edilmiş ve sonuçlar uygun çıkmıştır."

Tüm bu açıklamalara rağmen, şehrin birçok noktasından çok sayıda vatandaş, hastane acil bölümlerine karın ağrısı, kusma ve bulantı şikayetiyle başvuruda bulunmaya devam ediyor.

Vatandaşlar, şüpheli olduğu düşünülen suyun arıtma merkezindeki sudan çok hatlarda bir sorun nedeniyle evlere ulaşan sularda olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA