Ergani ilçesinde yaşayan Raife Yılmaz, 2018'de Adıyaman’ın merkez Kuyucak köyünde PKK'lı teröristlere karşı yapılan operasyonda şehit düşen oğlu Uzman Çavuş Mehmet Kürşat Yılmaz için evinde bir odasıyla onun anısını yaşatmayı seçti. Oğlunun hatıralarıyla dolu odayı gösteren Yılmaz, duygularını paylaşırken gözleri yaşlarla dolu anılarına daldı.

Şehit annesi Raife Yılmaz, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine, oğlunun son Anneler Günü'nü hatırlatarak, "En son mayıs ayında, 'Anneler Günü'nü anam, Anneler Günün kutlu olsun' dediğini hatırlıyorum. Oğlumun 'anam' demesi, içimi burkuyor" dedi.

Oğlunun kaybının ardından bir şehit müzesi oluşturma isteğini dile getiren Yılmaz, şunları söyledi: "Sanat okulundan marangoz bölümü öğretmenleri geldi ve onlarla birlikte odayı hazırladık. Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun da katılımıyla açılışı yapıldı. Oğlumun Galatasaray sevgisi burada da kendini gösteriyor. Oda, onun fotoğrafları, madalyaları, ve en son başını koyduğu yastıkla dolu. Üzerindeki Kur'an-ı Kerim'i her zaman yanında taşırdı. Şırnak'ta arkadaşının şehit olduğu haberini aldığında Yasin-i Şerif okumuştu. Hepsi burada sergileniyor."

Diyarbakır'ın Tarihi Sokaklarından Meyan Kökü Şerbeti Rağbet Buluyor! Diyarbakır'ın Tarihi Sokaklarından Meyan Kökü Şerbeti Rağbet Buluyor!

Şehit oğlunun son tişörtünü sakladığını belirten Yılmaz, "Onu saklamamın nedeni, henüz yıkamamış olmamdır. Oğlum üç yaşındaydı ve babasının kokusunu unutmasın diye onu sakladım. Tek dileğim, annelerin çocuklarını vatansever olarak yetiştirmesidir. Annemiz bizi öyle yetiştirdi. Devletin malı olan oğullarımızı kötülememeliyiz, çünkü başka gidecek yerimiz yok. Devletsiz olmaktansa yaşamamak daha iyidir" dedi.

Kaynak: İHA