FIRAT KARAHAN

8 yıldan itibaren duvar çizimi yaparak sanatına yön veren Kadir Ödük, kendine özgü tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Atölyede yer alan heykeller, Ödük' ün kendi hikâyelerini anlatan özgün eserlerden oluşuyor. Her heykel, sanatçının duygusal ve düşünsel derinliğini yansıtarak insanların takdirini topluyor. 

2017 yılında başladığı mesleğini severek yaptığının altını çizen Ödük,”benim eserlerim sanatın ve geleneksel tasarımın harmanlandığı eşsiz parçalardan oluşuyor. Her biri özgün tasarımlarla süslenen bu ürünler, sevdiklerinize alabilir onları mutlu edebilirsiniz.  Benim çizimlerim Türkiye’nin başka hiç yerinde yok. Tüm çizimlerim kendine has ikinci bir örneği bulunmamakta. Tuval dediğimiz tasarımlarım yaşamın renklerini ve anlamını yansıtan eserlerle dolu.  Tuval üzerindeki fırça darbeleriyle duygularını ve hikâyelerini aktarıyorum” dedi.

WhatsApp Image 2023-11-13 at 16.02.18 (1)

Eserlerim büyük ilgi gördü
Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışmalar yaptığı belirten Ödük,” Kıbrıs'tan Antalya'ya, İzmir'den diğer büyük şehirlere kadar farklı coğrafyalarda sanatına tanıttım. Dekor Ürünleri ve Dolap Tasarımlarıyla Evlere Sanatsal Dokunuşlar yapıyorum. Atölyedeki dekor ürünleri ve dolap tasarımları, evleri sanatsal bir atmosfere kavuşuyor. Fonksiyonellik ile sanatın buluştuğu bu tasarımlar, mekânlara benzersiz bir karakter katıyor. Gezdiğim farklı şehirde duvarları kendi tuvali haline getirerek sanatını tanıttı. Kıbrıs'ın tarihine, Antalya'nın doğasına ve İzmir'in enerjisine dokunan eserlerim büyük ilgi gördü”diye konuştu.

Diyarbakır İzmir Fuarında yerini aldı Diyarbakır İzmir Fuarında yerini aldı

Resimlerim hikâyeye dönüşüyor

Kadir Ödük,” Atölyemde Diyarbakır'ın pop arta olan ilgisini daha da kuvvetlendirmeye çalışıyorum. Kenti eserlerimle renklendirip, pop artın enerjisiyle buluşarak farklı bir atmosfer kazandırmaya çalışıyorum. Duvarlara kattığım sanatsal değeri kucaklamalarını istiyorum. Kendi semtimin sanatla anlam kazanmasına öncülük edip. Duvar çizimi, Bağlar'ın sokaklarında yaşayan bir sanat formuna dönüşmesi peşindeyim. Ailem sanata olan ilgimi ve destekleriyle gösterdiler. Onun sanat serüvenim aile bağlarıyla şekillenen bir hikâyeye dönüşüyor diyebilirim” şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ