56 İlde Tefecilere ve Dolandırıcılara Karşı Kafes-49 Operasyonu 56 İlde Tefecilere ve Dolandırıcılara Karşı Kafes-49 Operasyonu

İnternet üzerinde sanal ortamda nitelikli dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan şüphelilere karşı gerçekleştirilen operasyon, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından duyuruldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, Erzurum Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, İstanbul, Mersin, Adana, Gaziantep, Kırşehir, Sinop, Adıyaman, Tekirdağ, Bursa, Şanlıurfa, Aydın, Diyarbakır, Eskişehir, Hakkari, İzmir, Karabük, Samsun, Kocaeli ve Antalya illerinde eş zamanlı olarak "SİBERGÖZ-20" operasyonları düzenlendi.

Operasyonlar kapsamında toplamda 64 şüpheli gözaltına alındı. İçişleri Bakanı, operasyonun nitelikli dolandırıcılık suçlarına karşı etkili bir mücadele olduğunu belirtti. Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı öncülüğünde başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Kaynak: MEHMET SIDDIK BİLGE