Boykot listesindeki ürünlerin reklamına protesto Boykot listesindeki ürünlerin reklamına protesto

Burada çocuklarıyla birlikte Kur'an öğrenen anneler, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyorlar.

Kur'an kursunun mahalle sakinleri için önemli bir merkez haline gelmesinde, Siirt Müftülüğünün aktif rolü büyük. Kursa devam eden anneler, çocuklarıyla birlikte Kur'an öğrenmenin yanı sıra çeşitli sosyal yardım çalışmalarına gönüllü olarak destek veriyorlar.

Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz veya yetim çocuklar yararına yapılan yardımların koordinasyonunda anneler önemli bir rol üstlenirken Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal ile Müftü yardımcısı Ayser Şenyiğit, bu çalışmalara büyük katkı sağlıyor.

Mahalle sakinleri, Nursen Hatun 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun açılmasıyla birlikte çocuklarının dini eğitimlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk bilincinin de arttığını belirtiyorlar. Kurs sayesinde hem çocuklar hem de anneler, birlikte Kur'an öğrenip birlikte hizmet etmenin önemini kavrıyorlar.

Siirt İl Müftüsü, annelerin bu hayırlı çalışmalarını takdirle karşılayarak Kur'an kursunu ziyaret etti. Ziyaret sırasında anneleri çeşitli hediyelerle ödüllendiren Müftü, onların topluma katkılarını ve özverili çalışmalarını takdir ettiğini belirtti.

Dinî eğitimin toplumun kaynaşmasına ve dini bilginin yayılmasına katkı sağladığını belirten Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, İlim öğrenmenin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğuna dikkat çekti

"Böylesine güzel bir mekânda güzel insanlar için faaliyet gösterilmesi takdire şayandır"

Pinal, "Anneler, gelinler ve büyükler, ihtiyaç odaklı bir araya gelerek hayırda yarıştıklarını belirten Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, "Burada yapılan faaliyetler Sevgi Evlerindeki çocuklarımızın yararına kullanılacak. Kur'an kursları mahalle için büyük bir nimet oldu. Mahalle sakinlerinin kaynaşmasına ve dini eğitimin ehil insanlar tarafından verilmesine vesile oldu. Allah'ın kelamının öğrenildiği ve öğretildiği yerlerde melekler misafir olur. Meleklerin bulunduğu bir ortamda Allah rahmet indirir. Böylesine güzel bir mekânda, böylesine güzel insanlar için faaliyet gösterilmesi takdire şayandır. Buraya gelen annelerin Kur'an'a olan sevgi ve muhabbetlerini görüyoruz. Böyle bir yerde dini bilgilerini tazelemek ve sosyal hayatta yer almak onları mutlu hissettiriyor. Allah'ın kitabını okumak ve ona nazar etmek bile sevaptır, bu yüce kitabı öğrenmek için büyük gayret gösteriyorlar. İlim öğrenme yarışı 4-6 yaş arasında başlamak suretiyle beşikten mezara kadar devam eder. Ayrıca, bu sosyal faaliyetleri de gerçekleştiriyorlar. Bu, çok güzel bir çalışma diye düşünüyorum." 

Kaynak: İLKHA