Yerli ve milli uçakların ilk uçuşu Yerli ve milli uçakların ilk uçuşu

Siirt Valiliği tarafından belirlenen yerler: Nevruz Alanı (Doğan Mahallesi) Toplanma alanı: Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfi Kayra Caddesinin kesiştiği nokta. Yürüyüş güzergâhı: Toplanma alanından Lütfi Kayra Caddesi takiben Abdurrahman Kavak Caddesi üzerinde bulunan toplantı alanına kadar. Toplantı alanı: Abdurrahman Kavak ile Süreyya Öner Caddeleri ve 1312 ile 1301 Sokakların arasındaki boş alan. Dağılma güzergâhı: Abdurrahman Kavak, Süreyya Öner ve Lütfi Kayra Caddeleri ile bağlı ara sokaklar. Pankart ve afiş asılacak yerler: Abdurrahman Kavak Caddesi üzerindeki giriş kısmı ve belediyeye ait billboardlar.

Cumhuriyet Meydanı Toplanma alanı: Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfi Kayra Caddesinin kesiştiği nokta. Yürüyüş güzergâhı: Mithat Öktüren Caddesi takiben Cumhuriyet Meydanına kadar. Toplantı alanı: Cumhuriyet Meydanı Dağılma güzergâhı: Şeyh El Hazin Bulvarı, Mithat Öktüren ve Cumhuriyet Caddeleri ile bağlı ara sokaklar. Pankart ve afiş asılacak yerler: Şeyh El Hazin Caddesi ve belediyeye ait billboardlar. Siirt Atatürk Stadyumu Toplanma alanı: Şeyh Ebul Vefa Caddesi ile Hükümet Caddesinin kesiştiği nokta (Atatürk Stadyumu Önü). Toplantı alanı: Atatürk Stadyumu. Dağılma güzergâhı: Hükümet Caddesi, Ekrem Bilek Caddesi, Cemil Ertekin Caddesi ve bağlı ara sokaklar. Pankart ve afiş asılacak yerler: Şeyh El Hazin Caddesi ve belediyeye ait billboardlar. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Toplanma alanı: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü. T

oplantı alanı: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü. Dğılma güzergâhı: Lise Caddesi, Hükümet Caddesi, Bankalar Caddesi, Gaffar Okan Caddesi. Pankart ve afiş asılacak yerler: Şeyh El Hazin Caddesi ve belediyeye ait billboardlar. Genel Hükümler Planlar ilan edildikten 15 gün sonra yürürlüğe girecek. Yeni plan yürürlüğe girdikten sonra önceki planlar geçersiz olacak. 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na göre sadece belirlenen yerlerde toplantı ve gösteri yürüyüşleri yapılabilir.

Kaynak: İLKHA