Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Gazi Caddesi'ndeki Hükümet Konağı önünde meydana gelen silahlı kavgada, bilinmeyen bir sebep nedeniyle çıkan tartışma kısa sürede büyüyerek çatışmaya dönüştü. Kavgada toplam 3 kişi yaralandı, bunlardan biri Silvan Spor Kulübü Başkanı Aslan Umut Bakır oldu. Olay, tabancaların kullanılmasıyla daha da şiddetlendi.

Yaralılar arasında 51 yaşındaki M.F.B. ile Silvan Spor Kulübü Başkanı Aslan Umut Bakır ve 70 yaşındaki M.M.B. bulunuyordu. Sağlık ve polis ekipleri, olay yerine yapılan ihbar üzerine hemen sevk edildi. Yaralılara ilk müdahale olay yerinde yapıldıktan sonra ambulanslarla hastaneye sevk edildiler. Ağır yaralı 51 yaşındaki Mehmet Faruk Barut doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaynetti.

Harabe evde terk edilmiş canlı bebek bulundu, şüpheli gözaltında Harabe evde terk edilmiş canlı bebek bulundu, şüpheli gözaltında

Polis ekipleri, olayın ardından bölgeyi güvenlik şeridi ile kapatarak inceleme başlattı. 6 boş kovanın tespit edildiği olayla ilgili olarak şüphelilerin yakalanması için polis çalışma başlattı. Silvan Spor Kulübü Başkanı Aslan Umut Bakır'ın da aralarında bulunduğu yaralıların tedavisi devam ediyor.

Kaynak: FIRAT KARAHAN