Maçın kahramanlarından Dries Mertens, attığı 2 golle galibiyetin mimarlarından biri olarak öne çıktı ve maç sonrası geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Belirtildiğine göre, bu hafta içinde sözleşme görüşmeleri yapılacak ve Mertens'in takımdaki kaderi bu görüşmeler sonrasında netlik kazanacak.

Mauro Icardi, maç sonrası yaptığı açıklamada, zorlu bir rakip karşısında taraftarın desteğiyle galibiyete inandıklarını ve bunu başardıklarını ifade etti. Kendisinin sakatlıklarla mücadele etmesine rağmen takıma katkı sağlamaya çalıştığını belirten Icardi, artık şampiyonluk için son aşamaya geldiklerini ve bu hedef doğrultusunda takımı eksik bırakmak istemediğini dile getirdi.

Dries Mertens ise, rakiplerinin bireysel kalitelerinin yüksek olduğunu belirterek, maça konsantre olduklarını ve doktorların desteğiyle sahada yer aldığını ifade etti. Mertens, takımdaki geleceğiyle ilgili olarak bu hafta içinde yapılacak olan sözleşme görüşmelerine atıfta bulunarak, neticenin sonucunu bekleyeceklerini belirtti.

Süper Lig’de 36. haftanın hakemleri belli oldu Süper Lig’de 36. haftanın hakemleri belli oldu

Diğer bir oyuncu Victor Nelsson ise, 6-1'lik galibiyetin kaliteyi yansıttığını ve takım olarak son maçlara odaklandıklarını dile getirdi. Nelsson, şampiyonluk hedeflerine inandıklarını ve tesislerde, stadyumda harika bir atmosfer olduğunu vurgulayarak, son 3 maçlarını kazanıp şampiyon olmak istediklerini belirtti.

Kaynak: İHA