BM, işgal rejimini "Çocuklara zarar veren ordular" listesine aldı BM, işgal rejimini "Çocuklara zarar veren ordular" listesine aldı

İşgal rejiminin sözde ordusu tarafından yapılan açıklamada, Paraşütçü Tugayı'na bağlı 101. Tabur'dan Çavuş Yedidya Azugi'nin (21) Gazze Şeridi'nin kuzeyinde ölüğünü duyurdu.

Açıklamada, Kfir Tugayı'na bağlı Nachshon Taburu'ndan Çavuş Eliya Hillel (20) ile Çavuş Diego Shvisha Harsaj'ın işgal altındaki Batı Şeria'da öldüğü belirtildi.

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki çatışmalarda bir, güneyindeki çatışmalarda da 2 işgalci askerin de ağır yaralandığı aktarıldı.

HAMAS'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları karşısında hezimet yaşayan siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi'nde; hastaneler, okullar, camiler, medreseler, yardım kuruluşları ve sivil halkın sığındığı çadırları hedef alarak katliam yapmaya devam ediyor.

Kassam Tugayları, 25 Mayıs'ta işgalci askerlerden bir grubu esir aldıklarını bir kısmını da ölü ve yaralı olarak yakaladıklarını açıklamıştı. İşgal ordusu, Kassam Tugaylarının açıklamasını yalanlamış ancak yayınlanan görüntülerden sonra kabul etti.

İşgal rejimi, Gazze Şeridi'nde 236 gündür verdiği ağır kayıpları gizlemeye devam ediyor. 

Kaynak: İLKHA