Gazze'deki hükümetin basın ofisinden yapılan açıklamada, siyonistlerin daha çok Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki evleri ateşe verdiği, bunun sonucunda bölgede on milyonlarca dolarlık zararın meydana geldiği kaydedildi.

Gazze'nin kuzeyine tıbbi yardım malzemesi indirildi Gazze'nin kuzeyine tıbbi yardım malzemesi indirildi

Filistinlilere ait evlerin işgal rejiminin sözde komutanları tarafından verilen açık talimatlar doğrultusunda yakıldığı, askerlerin evleri yaşanılamaz hale getirdiği vurgulandı.

İşgal basınından Haaretz gazetesi, 1 Şubat'ta konu ile ilgili yayımladığı haberinde işgal rejiminin sözde komutanlarının açıklamalarına yer vermişti.

Haaretz'in Gazze'deki saldırıları yöneten üç komutandan aktardığına göre komutanlar Gazze'de ev yakmanın "yaygın bir uygulama" haline geldiğini doğruladı. Gazete haberine göre ev yakma uygulaması önce belirli vakalar için yapıldı ancak daha sonra savaşın devam etmesiyle yaygın bir uygulamaya dönüştü.

Siyonist işgal rejimi sözde askerleri, sosyal medyada, kutlama yaparken evleri ateşe verdiklerini ve bazılarının da kundaklamayı Gazze'deki çatışmalarda ölen askerlere adadıklarını gösteren videolar yayımlamıştı.

Kaynak: İLKHA