Siyonist işgal rejimi, Gazze'de soykırım yapıyor: 33 bin 729 şehit Siyonist işgal rejimi, Gazze'de soykırım yapıyor: 33 bin 729 şehit

İşgal rejiminin sözde ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde 4 Filistinli sivilin insansız hava araçları (İHA) ile bombalandığını gösteren görüntüler yayımlandı.

Kassam Tugayları karşısında ağır hezimete uğrayan siyonist işgal rejiminin sözde ordusu, savaş sucuna her gün bir yenisini ekliyor.

Han Yunus'un Sikke bölgesinde geçen şubat ayı başlarında işgal rejimi, İHA'larından çekildiği aktarılan görüntülerde, Filistinli 4 sivilin yürüyüşlerinin izlendiği kısa bir sürenin ardından birkaç bomba ile ayrı ayrı hedef alındıkları görülüyor.

Şehit edilen 4 Filistinli sivilin silah taşımadığı ve herhangi bir tehlike oluşturmadığı da görüntülerden açıkça anlaşılıyor.

Alçak saldırıyla ilgili Gazze'deki hükümetin Medya Ofisinden de yazılı açıklama yapıldı.  Açıklamada, "İşgal ordusunun, 4 sivil genci İHA ile bombalaması, vahşice katletmesi ve parçalara ayırması, işgalin yaşadığı derin krizin boyutunu gösteriyor. Bu suçu en güçlü şekilde kınıyoruz." denildi. 

Kaynak: İLKHA