Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan katıldığı TV canlı yayınında SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zamlarını yüzde 49,25'e yükselttiklerini söyledi.Işıkhan, "13,5 milyonu bulan SSK ve Bağ - Kur emeklilerimize bir müjde vermek istiyorum. SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25'e yükseltiyoruz.

Böylece tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlamış olduk. Hiç bir ayrım yapmaksızın tüm emeklilerimize Ocak 2024 itibariyle ilk 6 ay için emekli maaşlarında aynı oranda artış sağlıyoruz. Tüm emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Otomobil Piyasasında Düşüş: 2024 Modellerinde Fiyatlar Artıyor Otomobil Piyasasında Düşüş: 2024 Modellerinde Fiyatlar Artıyor

Ocak ve Temmuz aylarında emeklilerimizin aylıkları artmakta temmuz ayında da memurlar için toplu sözleşmenin, SSK ve Bağ-Kur içinde de mevzuat çerçevesinde emekli aylıkları artacak. Teklifimiz Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra oluşan aylık farkları 1 haftada ödenecek." dedi. 

Kaynak: İLKHA