Dicle Nehri Kıyısında Piknik Atıkları Çevreyi Tehdit Ediyor Dicle Nehri Kıyısında Piknik Atıkları Çevreyi Tehdit Ediyor

Sur ilçesinde bulunan çiftçilere odaklanan ekipler, Sur Kaymakamlığı ile iş birliği yaparak "Reflektör Tak, Görünür Ol Projesi"ni başlattılar. Bu proje kapsamında, Diyarbakır Ulaştırma ve Altyapı Bölge Müdürlüğü'nün de desteğiyle seyyar araç muayene istasyonu talep edildi ve Diyarbakır Tüvtürk Muayene İstasyonu tarafından bu talep karşılandı.

29 Şubat 2024 tarihinde, Sur ilçesi Bostanpınar Mahallesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, 120 traktör ve biçerdöver römorkuna üçgen reflektörler ile 30 traktöre dönerli flaşörlü sarı lambalar takıldı. Bu çalışmalar sırasında, Sur Kaymakamı Asım Solak, Diyarbakır Ulaştırma ve Altyapı Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Sur Ziraat Odası Başkanlığı temsilcileri ve Sur İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri de hazır bulundu.

Reflektör ve flaşörlü, dönerli sarı lambalar takılarak hazırlanan 128 traktörün muayenesi yapıldı. Ayrıca, Sur İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü personelleri tarafından traktör sürücülerine reflektör takımının önemi, koruma çerçevesinin hayat kurtarıcı etkisi ve zirai araçların karayollarında kullanımı hakkında bilgilendirme seminerleri düzenlendi.

Kaynak: SUR KAYMAKAMLIĞI BASIN BÜLTENİ