Diyarbakır'da son dönemde bisiklete olan ilginin arttığını ifade eden İşçi, halkın tercih ettiği bisikletlerin genellikle üst segment modeller olduğunu söylüyor. Özellikle sarjlı motorlu bisikletlere olan ilginin arttığını ekledi.

Geçmiş yıllara kıyasla, Diyarbakır'da kadınların bisiklet kullanımında artış yaşandığını belirten İşçi, eskiden kadınların bisiklete pek binmediğini ancak son yıllarda bu durumun değiştiğini vurguladı.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 3.25.27 Pm
Bisiklet tamir malzemelerinin fiyatlarının yükseldiğini dile getiren İşçi, bu durumun bazı kullanıcıları mağdur ettiğini ifade etti. Özellikle ekonomik olarak sıkıntı çeken gençlerin bisikletlerini tamir etmek için ikinci el malzemeleri tercih ettiğini söyledi. Bu sayede, gençlerin bisiklet keyfinden mahrum kalmadıklarını ve ekonomik olarak da çözüm bulduğunu aktardı.
Burhan İşçi gibi birçok bisiklet tamircisi, Diyarbakır sokaklarında bisiklet tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamak için 30 yıldır tamircilik yapıyor. Diyarbakırda Bisikletler, şehrin sokaklarında hem ulaşım aracı olarak tercih ediliyor hem de sağlıklı bir yaşam tarzının bir parçası olarak görülüyor.

İşten atılan 12 işçi ile ilgili açıklama geldi İşten atılan 12 işçi ile ilgili açıklama geldi

Whatsapp Image 2024 03 28 At 3.25.53 Pm

Kaynak: FIRAT KARAHAN