Çermik'te Traktör Kazası: 66 Yaşındaki Çiftçi Hayatını Kaybetti Çermik'te Traktör Kazası: 66 Yaşındaki Çiftçi Hayatını Kaybetti

Dicle Elektrik, TEDAŞ'ın Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt'teki dağıtım bölgesinde 12 Haziran 2024 tarihine kadar genel aydınlatma denetimi yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, denetim süresince gündüz saatlerinde de aydınlatma şebekelerinin devrede olabileceği belirtildi.

**Armatürler Gündüz de Açık Olabilir**
Dicle Elektrik, düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin, 6.446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında denetlendiğini vurguladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Dağıtım bölgemizi oluşturan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt genelindeki aydınlatma şebekelerinde TEDAŞ görevlileri tarafından 3 Haziran Pazartesi günü başlanılan genel aydınlatma denetimi, 12 Haziran Çarşamba günü sona erecektir. Bu denetim süresince, cadde, sokak, park ve bahçelerdeki aydınlatma şebekeleri teyit ölçümü yapılabilmesi amacıyla gece olduğu gibi gündüz de devreye alınacak ve aydınlatma armatürleri gün içerisinde zaman zaman açık tutulacaktır. Denetim tamamlandıktan sonra bu bölgelerdeki aydınlatma şebekeleri normal çalışma düzenine dönecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: DİCLE ELEKTRİK BASIN BÜLTENİ